Elektro Akupunktur

Elektro akupunktur da mucizevi tekniklerinden biri olup, akupunktur ve elektrik akımlarının birleştirilmesi ile oluşturulmuş bir tedavi yöntemidir. Akupunktur iğneleri akupunktur noktalarına batırıldıktan sonra, bu noktalara belirli frekansta hastayı rahatsız etmeyecek şekilde elektrik akımı verilerek uygulamada geleneksel akupunktur noktalarına ve ağrılı bölgelere de yapılabilir.

İnsan vücudunun hasarlı bölgelerindeki kas ve cilt dokularının akupunktur iğneleri ve elektrik akımı ile uyarılması sonucunda ağrı ve kas spazmını azaltarak, vücuttan iyileştirici faktörlerin salgılanmasını arttırır. Elektrik akımının frekansı hastalığın durumuna ve uygulanacak bölgeye göre ayarlanarak kas uyarılması da yapılabilmektedir.

Aynı zamanda elektro akupunktur ile sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü tedavisinde kulak ve vücuttan yapılan ve sağlıklı beslenme programları ile desteklenen tedavi sürecinde aynı zamanda karın, göbek etrafı ve basenlerde aşırı ve yanlış beslenme sonucu oluşan yağlanma için elektro akupunktur uygulamaları ile bölgesel incelme de sağlanabilmektedir. Bu tedavinin tam olarak sonuç verebilmesi için tedavinin tüm aşamalarında doktor ve hasta arası uyum ve işbirliği çok önemlidir.

Lipoliz (Yağ Eritme) deri altı etkili bir yöntemdir. Yağ dokusunun bulunduğu katmana yatay olarak gerek kendinden yapışan elektrotlarla yada deri altı olarak uygulanan iğnelerle yapılır. Bölgesel zayıflamada seanslar haftada bir kez olmak koşulu ile her kür yaklaşık 10 seanslık bir dönemi içermektedir. Özel iğnelerle adipoz (yağ) dokunun artmış olduğu bölgeye uygulanan akupunktur iğnelerine özel elektro akupunktur cihazı ve lipoliz kitleri ile hastaya rahatsızlık vermeyecek düzeyde belli frekans ve şiddette elektrik stimülasyonu uygulanmaktadır. Seans süresi yaklaşık olarak 45 dk ile 1 saat arasında sürmektedir. Uygulanan tedavi sayesinde o bölgede lipolitik aktivitede ve o bölgenin lokal olarak oksijenizasyonunda bir artış sağlanmış olur. Buda o bölgede metabolizmanın artışını sağlayarak yağ dokusunun daha hızlı bir şekilde azalmasına ve incelmesine olanak sağlamaktadır.

Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabiliriz?