Akupunktur

Kökeni çine dayanan yaklaşık 3500 yıllık bir tedavi yöntemidir .Vucutta oluşan hastalıkları veya fonksiyon bozukluklarını ortadan kaldırmak için belli noktalara iğne batırılarak yapılan bir tedavidir. Tedavinin hasta ve çevre arasındaki dengeye bağlı olduğu Felsefi yaklaşımını benimser. Dünyada bulunan tüm madde ,organ ve canlıların belli enerjiler içerir ve bu enerjiler sürekli olarak belli bir denge bazında dönüşümlü olarak getirmekle oluşturur.Kadın erkek,olumlu olumsuz,gece gündüz, soğuk ve sıcak, ateş su, günlük haytta sık kulandığımız yin ve yang terimlerdir.

Avrupada 15 . yy da tanınmaya başlanmıştır. Başlangıçta vucut akupunkturu olarak uygulanan bu yönteme daha sonra Kulak akupunkturu eklenmiştir.1950 lerde Fransız Dr Nogier kulaktan teşhis ve tedavi yöntemi olarak aurikilo terapiyi geliştirmiştir.Kulakta tüm vucudun temsil edildiği mikro sistem bulunmaktadır, tedavi bu esasa göre yapılır. değişir.Vucutta dengede bulunan Yin ve Yang ın denge halinin bozulması ile hastalıklar oluşur.Akupunktur tedavisinin temeli insanı organik bir bütün olarak kabul edip yin yang arsındaki ilişkiyi dengeye

Vücuttaki etkileri
Ağrı kesici
Gevşeme
Vegetatif sistem regülasyonu
Sedasyon
Bağışıklık Sisteminin güçlenmesi

Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda alınan kesitlere göre akupunktur noktalarının% 80 ninde damar ve sinirlerin fasiayı delerek bu noktalarda yüzeye çıktığı görülmüştür.

Akupunktur Ağrı tedavisinde , Bağımlılık tedavilerinde ,Depresyon,Uykusuzluk,Obezite, cilt hastalıkları,ağrı tedavisi, migren baş dönmesi ve kısaca vucudun regulasyona ihtiyacı olduğu her durumda başarıyla kullanılmaktadır.

Bütün tamamlayıcı tıp yöntemlerinde olduğu gibi akupunkturdada iyileşmek için hastanın aktif katkısı (beslenmesi ve yaşam şekli değiştirilmesi ) gerekmektedir.O zaman sağlanan çözümler kalıcı olur.

SAĞLIKTAN GELEN GÜZELLİK
MEİ ZEN KOZMETİK AKUPUNKTUR
Mei Zen Kozmetik akupunktur uygulaması vücudumuzda yer alan Meridyen enerji dengelerini düzenlemek esasına dayanan, içteki sağlıklı beden enerjisinin yüzde dışa yansımasını sağlayan bir anti-aging tedavisidir. Bu uygulama yaşlanmaya başlayan ciltde sağlığını tekrar kazandıran, etkili bir cilt gençleştirme yöntemidir. Böylece nemi azalan ve kırışan cildin kendi kendini onarması sağlanır. Bu uygulama için özel geliştirilmiş steril akupunktur iğneleri kullanılır.

Cilde batırılan iğnelerin oluşturduğu mikrotravma mekanizmasıyla açıklanır.Vücut tamirat için o bölgeye fibroblastları göndererek orada kollajen ve elastin gibi bağ doku elemanlarının salgılanmasını sağlar.Yüzdeki akupunktur noktalarının uyarılmasıyla yüze gelen enerji artar. Böylece doku toparlanıp gerginleşerek yer çekimine karşı koyar. Sonuç olarak cilt daha gergin ve genç görünür.

MEİ-ZEN Akupunktur uygulamasının sonuçları
Ciltteki renk farklılıklarında, yaşlanma ve güneş lekelerinde azalma veya yok olma.
İnce kırışıklıklarda azalma ve yok olma
Derin kırışıklıkların derinliklerinde azalma
Cilt tonusunda ve elastikiyetinde artma
Cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olması
Sarkmanın ilk başladığı çene çizgisinin ve gerdanın toparlanması
Dekolte bölgesindeki kırışıklıklarda azalma ve yok olma
Akne ve rozaseada iyileşme

Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabiliriz?